Температури до 16 степени- еве какво време не очекува


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по котлините со појава на утринска магла. Ќе дува и слаб до умерен северозападен ветер, особено попладне долж Повардарието.mk skopje vodno sonce22

Температурата ќе се движи од 9 до 16 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до 11 степени.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, што ќе услови постепено топење на снежната покривка на планините.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1