Тепачка меѓу навивачи на Партизан и Будуќност (Видео)


Инцидент во салата „Морача“ во Подгорица пред натрпеварот меѓу Будуќност и Партизан.

Масовна тепачка на трибините меѓу навивачите. По интервенција на полицијата состојбата се смири, неколкумина побарале лекарска помош, а има и приведени.
натпреварот започна со половина час доцнење и заврши со победата на гостите од Белград со 81-62.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1