ВИДЕО: Хулигани со „топовски удар“ погодија повреден фудбалер додека лежеше на земја


На фудбалското дерби на Кипар меѓу Анортозис и Омонија, навивачи со „топовски удар“ стрелаа во лекарската екипа која му пружаше помош на повреден фудбалер на теренот.
Од последиците на експлозијата тројца побарале лекарска помош. Во сенка на немилите настани натпреварот продолжи, конечниот резултатот беше  2-0 за Анортозис, со што го задржа првото место на табелата.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1