Тепачка во автобус на ЈСП


Доцна синоќа во 02,00 часот во Скопје, во автобус на ЈСП бр.57 кој сообраќа на релација Центар-Радишани, без повод и причина од страна на неколку лица физички бил нападнат К.К.(17) од Скопје.

Екипите на Министерството за внатрепни работи преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

avtobus nov jsp

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1