Тепачка во Карпош 4: Приведени се петмина


Доцна попладнево, нешто пред 18 часот, на булеварот Партизански одреди во населбата Карпош 4, се случила групна тепачка помеѓу две групи, пренесува Нетпресpolicija nokj kola imigranti

Поради нарушување на јавниот ред и мир, полицијата набргу интервенирала и пет лица се веќе приведени на распит во полициската станица во Карпош.

Според неофицијални податоци, има и повредени, но повеќе детали полицијата најавува за подоцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1