Тепчка во Стоби на Кеј ноќеска


 

Околу полноќ во кафе бар “Стоби“, лоциран на кејот на Вардар во Трговскиот центар тепачка двајца наспрема 5 лица.  Летале чаши и шишиња.

Од една страна биле 29 годишен скопјанец З. К. и неговиот другар И.Р. 28 годишен,  од една страна пет засега непознати лица.

До тепачката дошло кога групата од петтмина почнале да викаат и кршат чаши. Иако биле предупредени од персоналот, не престанале. Едно од лицата фрлило стаплен пепелник што го погодило 29 годишниот скопјанец во пределот на левото уво. Петмината избегале, а на повредениот му е укажана лекарска помош во Ургентен центар – Скопје.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1