Терористички напад врз кафуле во Тел Авив (ВИДЕО)


Најмалку две лица се убиени а неколку се ранети во пукање во паб во центарот на Тел Авив, пренесуваат агенциите.

Полицијата ги потврдила двете жртви, додавајќи дека напаѓач пукал во гости на кафуле во улицата Дизенгоф. Според првичните информации, ранети се девет лица од кои четири во критична состојба.IZRAEL NAPAD

Едно рането лице брзо им подлегнало на повредите, а седум ранети биле префрлени во болница, каде умрело уште едно лице, соопштил портпаролот на полицијата Мики Розенфелд.

Уапсено е едно лице поврзано со нападот, но засега нема официјални информации дали станува збор за напаѓачот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1