Тешка сообраќајка кај Ѓавато, неколку повредени лица


Попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа  на патот Битола – Ресен, кај планинскиот премин Ѓавато.soobrakjajka

Во несреќата има потешко повредени лица кои веднаш се пренесени во градската болница во Битола. Полицијата врши увид на местото на несреќата. Овој патен правец е затворен за сообраќај, а возилата се пренасочуваат на стариот пат.

Според првичните информации, во судирот учествувале патнички автомобил и тешко товарно возило.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1