Тешка сообраќајка пред Петровец – автомобилот целосно смачкан (Фото)


Две лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 15:30 часот, на еден километар пред наплатната рампа Петровец за влез во Скопје.

Лицата веднаш се пренесени на Ургентниот центар во Скопје. Полицијата врши увид на местото на несреќата, а подоцна ќе излезат со повеќе детали.

 

 

soobrakjajka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1