Тешка сообраќајна несреќа ноќеска во скопско Ченто


Тешка сообраќајна несреќа се случи вчера околу 22:00 часот во скопската населба Ченто. Судир помеѓу два автомобили кои имаа голема материјална штета.

policijavonl

Засега нема информации за тоа како дошло до несреќата, ниту пак за посериозни повреди на инволвираните лица.

Сообраќајот на главната улица во оваа населба  беше блокиран ,а на местото можеше да се забележи големо полициско присуство.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1