ТОДОР ПЕТРОВ ХОСПИТАЛИЗИРАН: примен на кардиологија во Филип Втори на итна интервенција?!


Претседателот на СМК која е инцијатор за изградбата на Светиот Крст во Бутел, во текот на вчерашниот ден бил хоспитализиран на кардиолошкото одделение во приватната болница Филип Втори.petrov_938702112

Како што пишува инфомах тој бил таму на проверка за повредите кои ги стекна откако беше нападнат по церемонијата на осветување на темелите за крстот, со цел да извади лекарско уверение за повредите.

Додека му ги правеле проверките му се слошило, а набрзо потоа бил хоспитализиран, и препратен на хирушкото одделение на кардио-хирургија при Филип Втори, каде што му биле направени два бајпаса!

Извор : инфомах

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1