Топка и семафор снимени на Марс (Фото)


Веќе со децении, научниците се обидуваат со сигурност да утврдат дали водата на Марс постоела во текот на неговото минато или не, но моментално, многу очи се вперени во една топка која со своите камери ја снимил “Rover Curiosity

topka-sovrsheno-oblikuvana-se-pojavi-na-mars-he-he-01

Станува збор за мазна и совршено обликувана топка, која благодарение на “Rover Curiosity” на НАСА може да ја види секој, но како настанала таа? – Тоа е прашањето на кое NASA треба да го понуди својот одговор. mars topka
Според другата фотографија пак на Марс имало и семафор. Формација која наликува на семафор е снимена на црвената планета и тоа беше доволно дпоборниците на теоријата за живот на Марс да го преплават интернетот со оваа информација.

mars-traffic.si

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1