ТРАГЕДИЈА: Четиригодишно дете со пушка си ја уби сестричката


Тешка трагедија се случила денеска во Ресник, Србија.

8-годишно девојче беше убиено со ловечка пушка. Како што покажала досегашната истрага во неа пукал нејзиниот четиригодишен брат, а не дедото како што најпрво беше објавено, пишува српски Телеграф.

tragedija

Како што јави Телеграф.рс, по налог на Обвинител земени се парафински ракавици од сите лица кои во критичниот период биле во куќата. Потсетуваме, девојчето настрадало кога ловечка пушка изненадно испукала куршум.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1