Трагедија на Задушница: Надгробна плоча уби дете


Во болницата во Кикинда денеска почина момчето Р.Р. поради повредите со кои се здобило на гробишта, кога над него паднала надгробна плоча.

uvidjaj-policija-policijska-traka-1341914727-183901Несреќата се случила околу пладне во Ново Милошево кај Бечеј. Детето било со родителите, кога над него се срушила плоча, која, веројатно, пукнала од жешкото време.

Во тешка безсвесна состојба, малиот бил примен во болница во Кикинда, каде лекарите се обиделе да го спасат, но залудно. За овој случај, како што пишува српски „Курир“, известена е и полицијата, која направила увид.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1