Трагедија: Почина 17-годишна одбојкарка


Николета Милијанчевиќ, одбојкарка на ЖОК Омладинац од Нови Бановац, починала во неделата по кратка и тешка болест, соопшти Одбојкарскиот сојуз на Србија. Николета имаше само 17 години.nikoleta

Таа беше членка на екипата на Спортската гимназија од Белград, која на Светското училишно првенство освои бронзен медал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1