ТРАГЕДИЈА: Почина 9-годишната Ема од Лисиче


Деветгодишната Ема Радеска која во петокот беше прегазена од автомобил додека се враќаше од училиште во населбата Лисиче, им подлегна на повредите.novo lisice

Mалото девојче беше прегазено околу 13 часот во петокот, на раскрсницата од булеварот 12. Македонска Бригада и Сотир Томовски. Ема се враќала од училиште кога за жал, на неа налеталo возило Пежо.

Девојчето на повредите им подлегнало во болница, во неделата.

Нека почива во мир!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1