ТРАГЕДИЈА: Познат млад актер почина за време на проба


Младиот актер Кан Бонфилс починал за време на проба за претстојната театарска претстава.

PAY-Kan-Bonfils_thumb_medium500_333

Бонфилс (42) се појави во филмовите „Скајфал“ и „Стар варс“, а вежбал за улога во „Пеколот на Данте“, кој би требало да почне да се прикажува во театрите во источен Лондон оваа недела.

Повикана била итна помош, но не успеале да му го спасат животот. Кан паднал за време на пробата и починал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1