ТРАГЕДИЈА: Си ги убил двете 9-годишни братчиња, па се самоубил (ФОТО)


Џонатан О`Дрискол ги убил своите двајца браќа, 9-годишните близнаци Томас и Патрик, кои денеска беа погребани еден до друг во Ирска.

Дваесет и две годишниот Џонатан од засега непознати причини ги убил браќата со нож, по што избегал.

2funeralp

Полицијата го пронашла неговото мртво тело на петнаесетина километри од местото на злосторството.

Денеска Томас и Патрик беа погребани еден до друг, со сите почести кои ги наложува традицијата.

3funeralp

Телото на постариот брат, односно убиецот на двете несреќни момчиња, останало во црквата.

Истрагата за ова двојно убиство и самоубиство е во тек, а по нејзиното завршување ќе се знаат дополнителни детали.

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1