ТРАГЕДИЈА: Татко го фрлил новороденчето од трети кат


Женско бебе родено пред 15 дена загин во Белград.

Во момент на нервно растројство таткото си го фрлил штотуку роденото бебе низ прозорец. Лекарите можеле само да констатираат смрт.

Во домот на улицата Дриничиќева на Стар град се одвивала вистинска драма. За да го совладаат разјарениот татко (36), на местото на настанот биле повикани неколку полициски патроли. Таткото-убиев е префрлен во психијатриска болница.

policija srbija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1