Како да пропаднала во земја: Цела Европа трага по киднапираното 2-годишно девојче од Виена


Интерпол низ цела Европа трага по 2-годишната Розали Марлен К. од Виена, која на 2. ноември 2014. година исчезнала без трага. Девојчето има светла коса и кафени очи, соопштиле од Интерпол, а биле објавени и две фотографии од детето.
isceznato-devojce-viena-01

Според пишувањето на медиумите, девојчето било киднапирано од својата мајка. Родителите на девојчето наводно биле разведени повеќе од две години, а старателството му било доделено на таткото.

Полицијата ги моли сите граѓани кои имаат било какви сознанија за тоа каде би можело да биде девојчето, да се јават веднаш

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1