Трагедија во Белград: Отишол да го земе внучето од градинка – починал пред очите на дечињата


Трагедија го потресе Белград откако 80-годишниот Светозар Р. починал во градинка кога отишол да си го земе своето внуче.

svetozar.jpg-500

Според податоците на српскиот Курир, трагедијата се случила вчера околу 15 часот во градинката Хајди, каде Светозар чекал воспитувачката да му го донесе внучето, па во еден момент му се слошило и се срушил на земјата во градинката преполна со деца.

Веднаш била повикана Брза помош, но за жал лекарите можеле само да констатираат смрт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1