Трагедија во Мелбурн: Загина 19 годишен Македонец (ФОТО)


Вчера во непосредна близина до Кеон Парк станицата се случило трагедија каде животот го изгубил 19 годишен Македонец, јавува falanga.com.au

melburn-Името и презимето нам на редакцијата ни е познато но поради оправдани причини каде во тек е истрага за случајот нема да го објавиме.

Несреќата се случила околу 6.15 часот  изутрина. После несреќата сите патници на релација од Кеoн Парк  до Соут Моранг биле пренесени со други алтернативни начини пред се со автобуси, пишува порталот.

Информацијата може да се најде на бројни австралиски медиуми, но ниту еден го нема објавено идентитетот на тинејџерот.

zagina

melburn

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1