Три нови земјотреси вечерва во Охрид и околината


Три силни земјотреси го стресоа Охрид во последните триесет минути. Епицентарот на трите земјотреси бил во охридското подрачје.

Првиот е регистриран во 20.03 часот со јачина од 4 степени.

Вториот е во 20.28 часот со јачина од 3.5 степени. Третиот е само неколку минути подоцна, односно во 20.30 часот со јачина од 4 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1