Трик – како да не ви прска маслото кога пржите


masloСигурно страшно се нервирате кога при пржењето маслото прска на сите страни, а шпоретот е повторно валкан.

Решението на овој проблем е многу едноставно – за да го избегнете прскањето на масло, во садот во кој пржите додадете малку сол.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1