Цеца си кажа какво пакетче сака – еве кого сака дедо мраз да и го остави под елката


Српската фолк дива Светлана Ражнатовиќ со нетрпение го очекува својот настап за Нова година пред Народното собрание иако на почетокот се надеваше дека новогодишната ноќ ќе ја помине со семејството.

oddedomr1– „Пресреќна сум! Мислев дека ќе одмарам, дури и се радував на тоа дека имав работна и успешна година, а потоа се случи повик кој не можев да го одбијам! На мое огромно задоволство да пејам пред мојот народ“, раскажува Цеца.

Таа во една радио емисија откри кој од познатите од светската сцена го сака под својата елка.

– „Не верувам во Дедо Мраз, бидејќи е многу полесно така, а што се однесува до холивудските ѕвезди, за себе го сакам Бред Пит“, рече Цеца додека водителот и го предложил Џорџ Клуни.

ЗаСе.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1