Ципрас не издржа: Со три панични напади заврши во болница


Три панични напади доживеал грчкиот премиер Алексис Ципрас додека преговарал со кредиторите, па ззавршил во  болница.cipras

Првично Алексис Ципрас требало два пати да биде хоспитализиран од напади на паника, тврди денеска во Грција весникот “Бугарски вести”. Ова очигледно покажало дека грчкиот премиер психички не може да ги издржи суровите преговори.Стресот се покажал огромен за 40-годишниот премиер.

Според некои извори, тој добил паничен напад уште пред објавувањето на референдумот и морал да биде однесен во болница. Така, вкупно паничните  шокови на грчкиот премиер стануваат три, што докажува дека тој јасно  ја сфаќа ситуацијата во која се наоѓа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1