Ципрас: Постигнат е добар договор со кој се исполнети грчките барања


По средбата со грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, премиерот на Грција, Алексис Ципрас изјави дека е постигнат добар договор со кој се исполнети грчките барања за уставна промена и ерга омнес.

Ципрас ќе продолжи на средби со грчките политички лидери како и претседателот на грчкиот Парламент.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1