ВО ЖИВО: Прес конференција на Премиерот Заев за името во 18:30


прес конференција со деталите за јавноста и од грчката страна, но и од македонската страна. Премиерот Заев во 18.30 ќе ги соопшти деталите околу договор кој го постигнале со премиерот Ципрас.

Како што се наведува во информацијата од Владата, на прес-конференција ќе присуствуваат и министрите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1