Убиецот на Аркан ужива во затвор – Погледнете во какви услови живее Драган


Наjпознатиот српски затвореник за разлика од колегите од другите затвори, многу лесно се поднесуваат пеколните горештини бидејќи секој ден на располагање имаат базен и екипата на срспки Курир го посетила Казнено поправниот затвор во Пожаревац за да се уверат како ги издржуваат жештините зад решетките.dragan-nikolic-gagi-zabela-zatvor-zatvor-u-pozarevcu-foto-dragana-udovicic-1440977543-730149-78315

Дворот на затворот е опкружен со висока ограда и бодликава жица, уредена стаза со цвеќиња која води право до спортскиот -рекреативен центар во склоп е и базенот. Па како и на секој базен така и овде покрај водата стои еден маж на чија маица му пишува „Спасувач“.zabela-zatvor-zatvor-u-pozarevcu-foto-dragana-udovicic-1440977543-730143 zabela-zatvor-zatvor-u-pozarevcu-foto-dragana-udovicic-1440977543-730145

Драган Николиќ е осуден на 30 години затвор поради помаѓање во убиството на Жељко Ражнатовиќ – Аркан кој беше убиен во 2000 година. Драган изгледа многу подобро отколку кога го затворија

– Вежбам неколку дена во неделата, се трудам да се одржувам во форма, вели Драган

Тој деновите освен со спор ги пополнува и со пишување, Драган планира својата книга да ја напише во затворската келија.zabela-zatvor-zatvor-u-pozarevcu-foto-dragana-udovicic-1440977543-730147

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1