Убиство во вевчани – влегол во кафуле и пукал во 4 лица – 2 мртви


Две лица се убиени, а две тешко повредени вечерва во пукотници во кафе бар во Вевчани.
vevcani
Според првичните информации во кафулето, околу 21:30 часот влегол З.С. кој со сопствен пиштол пукал кон четирите лица.
Едно од лицата починало на пат кон болница, а второто подоцна. Другите две лица се со тешки повреди и се пренесени во медицински центри.
Од полицијата  повеќе детали најавуваат во текот на утрешниот ден.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1