Утре ќе бидат затворени границите со Грција


Утре е најавен можен штрајк на граничните премини со Грција, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

АМСМ наведува дека штрајкот ќе почне во четврток наутро во пет часот и ќе трае до 23 часот на ГП „Дојрани“, а на премините „Ники“ и „Евзони“ до пет часот наредниот ден.

Според АМСМ, на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo суви коловози.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1