Ужасна сообраќајка: Загина 17 год девојка – Појасот го пресекол телото на девојката на половина


Милош Милошевиќ и 17-годишната Дафина Толај загинаа вчера во автомобилот на својот другар, 24-годишниот Ненад Стевиќ, кој најверојатно возел пијан со голема брзина. Глетката била страотна, пожарникарите и полицајците останале шокирани иако имаат видено секакви случаи во кариерата.
11911595_962658157089402_1978348865_n
Девојката буквално била пресечена на пола од сигурносниот појас кој го носела. Крв имало на сите страни. Глетката била ужасна.
Сведоците на трагедијата се отворија за ужасот:
– Глетката беше страшна. На нива во близина до коловозот имаше делови од смачканиот автомобил и од облеката на младите кои се наоѓале внатре. Најстрашно од се беше што видовме преполовено тело на млада девојка. Таа глетка предизвика и жал и ужас кај нас, вели еден од полицајците кои работат на случајот.
Тој додава и дека ова е еден од најстрашните случаи во неговата кариера.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1