Вака изгледа канцеларијата на Чарли Ебдо по колежот


На фотографијата се гледаат листови расфрлени на сите страни и крв.

Исламските терористи упаднаа во редакцијата и ги убија карикатуристите, а полицијата трага по убијците, кои веројатно се кријат на северот на Франција. Најмладиот од нив ѝ се предаде на полицијата.

carli kancelarii

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1