Вардар пред излевање во Скопје – Ѓубре на сите страни (ВИдео/Фото)


Се покачува водостојот и на реката Вардар во Скопје. Водата е веќе надодјена и речиси да прелее од првото корито. Ова се снимки на Mknews направени вечерва во населбата Аеродром. Доколку продолжи дождот Вардар ќе се излее на патеката за трчање уште вечерва. photo 2(1) photo 3 photo 1

Погледнете

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1