Вечерва повторно се тресе: Втор земјотрес во Скопје


Втор земјотрес вечерва го стресе Скопје. На сајтот на европската макросеизмичка опсерваторија стои дека има пријави за потрес кој се случил во 22:14 минути, а бил почувствуван во Скопје. епицентарот на 5 километри од Скопје.
Попладнево во Скопје беше регистриран земјотрес со интензитет од 2,5 степени.screenshot_48

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1