Велигденски лепчиња во форма на зајачиња


Tестото по ваш избор – Потребни ви се само ножици за да го засечете тестото. За да го добиете посакуваниот ефект потребно е да ги премачкате ушите на зајачето со јајце или доколку правите посни лепчиња, да додадете малку куркума или кари во маслото.

srekja.mk/

ca71da6082ab5a42b24882fc2e40692e

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1