Вељко го напушти Белград и се пресели во Босна – Цеца открива зошто


Цеца Ражнатовиќ ја откри вистинската причина поради која нејзиниот син Вељко се иселил од вилата во елитната белградска населба Дедиње и се пресели во Бањалука. Таа исто така истакнала  дека не е тажна што Вељко замина да живее во Босна бидејќи имаат можност да се видат кога и да поскаат.ceca-i-veljko-260x181

-Вељко има многу пријатели во Бањалука и често одеше таму. Му се допаѓа атмосферата и луѓето во тој град. Се испиша од психологија и таму запиша Менаџмент и економија. Јас секако дека го поддржав  да отиде таму да студира, изјавила пејачката за медиумите и додала дека разделбата не била патетична бидејќи тој може да дојде дома кога и да посака.

-Не ми е жал бидејќи тој често доаѓа дома. Секој ден има директен лет. Еве, денес дојде да се види  со девојка му и веќе утре се враќа назад. И јас ќе одам таму бидејќи како и тој ја сакам Бањалука, кажала Цеца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1