ВИДЕО: Aфриканци играат „Моравац“


Видеото на кое момчиња од африканската држава Бенин играат српско оро, стана хит на интернет. Тие го изведоа орото “Моравац“ на фолклорниот фестивал во Сантаремо во Португалија.

oro-afrikanci-630x302

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1