Видео: Американски пилот се збуни – наместо на талибанците, бомба им фрли на своите


Американски пилот по грешка, наместо на талибанскиот камп, испуштил бомба тешка 226 килограми во американскиот камп. На видеото снимено од американскиот камп се гледа како војниците го гледаат бомбардерот и наеднаш се во паника. При овој напад ниту еден војник не бил повреден. „Толку многу пати го бомбардиравме ова подрачје што никој не може да помисли дека може да се случи ваква грешка“, изјавил еден од војниците. 

11

Share Button
Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1