Видео: Бивша платила да го убијат, останал навреден поради договорениот износ!


Иако за малку во во 2010 година ќе завршеше два метри под земја, Ѓорѓ Каскона од Канзас Сити, не бил исплашен и изненаден поради тоа што неговата бивша сопруга платила да го убијат и сакала да го види мртов но силно го погодил податокот кога разбрал дека неговата глава била „испод цена“!

Сопругата сакала да го убие поради тоа што во случај на негова смрт нејзе ќе и припаднеле 750 илјади долари, па затоа Дороти Каскона (58) го нарачала убиството на својот сопруг.

Сепак останал жив порати тоа што платениот убиец соработувал со полицијата, па наместо погреб и многу пари, сопругата добила лисици на рацете.

– Она што најмногу ме навреди е податокот дека сакала евтино да помине. Требало да изнајми некој од Чикаго кој би ја чинел најмалку 10 илјади долари, а не со петпати помал износ да изнајми некое локално момче, изјавува Каскона.

Во продолжение ви го пренесуваме интервјуто со овој човек кое деновиве на Youtube е многу популарно.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1