Видео: Брзи прсти ама буквално – ајде сега пак жалете се на работата


 

Погледнете како работат луѓето на ова видео. Некои од нив немаат избор имаат норма која доколку не ја исполнат го губат работното место. Пример пакувачите на карти во Кина доколку не спакуваат по одреден број кутии во минута воопшто не ги примаат на работа.

Погледнете го видеото и со другите професии каде ,,брзите,, прсти се најбитни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1