Видео: Ексклузивно – легендите Џипси Кингс на проба со Брега


djipsi kingsЛегендарните Џипси Кингс кои на последниот албум соработуваат со балканскиот музичар Горан Бреговиќ, се на гости кај него во Париз и ќе бидат дел од концертот во салата Зенит.

На најновиот албум на Бреговиќ гостуваат неколку познати светски пејачи кои ќе бидат исто така гости на концертот во Париз вечерва.

Освен Џипси Кингс таму се и Гого Бордело, Селин, Стефан….

Ова е видео снимка од денешната проба – еве како звучат Џипси Кингс додека вежбаат

kingsi20130124 002 from MKnews on Vimeo.

kingsi na probi20130124 001 from MKnews on Vimeo.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1