Видео/Фото: 8 год Антонио тврди дека гледа духови и зборува со нив


8 годишниот Антонио од Лонг Ајленд во Њујорк гледа духови и разговара со мртвите.

Тежок товар за така мало дете кое тврди дека редовно зборува со покојните прабаба и прадедо кои никогаш не ги запознал, но точно опишува како се облекувале, како изгледаат, што сега прават и за што со него разговараат.

Неговата мајка тврди дека и таа го поседува истото односно може да гледа мртви и стравува дека нејзиниот син ќе биде исмеван поради тоа.

,, Мојот син може да ги види духовите – тоа е божји дар,, вели мајката Сенди.

Малиот Тони делува смирено, се чини дека не го оптеретува многу фактот што гледа починати. Како и секое обично дете сака да биде фудбалер или безбол играч кога ќе порасне, а за разговорите со мртвите раскажува најнормално како да е разговор со некој од соседството.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1