Видео/Фото: Нa Марс снимено ,,нешто,, што оди – НАСА нема објаснување што е


Роверот кјуриосути на Марс снимил необично ,, нешто,, кое наликува на зајак.

Го имало на фотографиите и потоа исчезнало. Наса се обидува да ја релативизира оваа информација иако се видело како нештото се појавува и исезнува, но само НАСА ги има комплетните снимки и одбива да ги дад е на јавноста.

Велат дека е нешто што потоа било оддувано, но според фотографиите нештото изгледа како да има нозе и чекори низ песојот.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1