Tag Archives: кјуриосити

НАСА: Тајна која не смееме да ви ја соопштиме

Научниците од НАСА овие денови се на големи маки, тие се на прагот на важно откритие за кое се уште не смеат да и даваат информации на јавноста.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Нa Марс снимено ,,нешто,, што оди – НАСА нема објаснување што е

Роверот кјуриосути на Марс снимил необично ,, нешто,, кое наликува на зајак.

______________________________________________________________________________________________________

Кјуриосити ја ископа првата дупка на Марс и откри сјаен предмет (ВИДЕО/Фото)

Од НАСА стигнало соопштение дека Кјуриосити ја ископа првата дупка на површината на планетата, пишува Yahoo news.

______________________________________________________________________________________________________

Фото докази – на Марс имало река (Видео)

Роверот на НАСА – Curiosity испрати фотографии на кои се гледа речно корито на Марс. Според научниците ова е цврст доказ дека на Марс некогаш течела вода.

______________________________________________________________________________________________________

Куриoсити на Марс сними „прст“, „чевел“ и „купола“ (Видео/фото)

Откако НАСА ја започна својата мисија на Марс на 6 август, и на светот почна да му доставува фотографии кои Куриосити ги сними на Црвената планета, беше прашање на време само кога ќе се појават разни теории од содржините на фотографиите.

______________________________________________________________________________________________________

Кјуриосити на Марс слуша музика – еве што е хит на Марс

Член на тимот на НАСА Eric Blood откри дека секое утро роверот “Curiosity,, кој е во мисија на Марс се буди со музика. Плеј листата е наречена “Sol” што го означува моментот на изгрејсонцето. Еве со што се буди кјуриосити.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Нова марсовска мистерија – Кјуриосити испрати фото со мистериозна дамка, ни НАСА не знае што е!

Одблесок прашина или пак ефект предизвикан од делови од вселенски брод, засега никој не дава цврст одговор.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1