Tag Archives: fotografii

Видео/Фото: Нa Марс снимено ,,нешто,, што оди – НАСА нема објаснување што е

Роверот кјуриосути на Марс снимил необично ,, нешто,, кое наликува на зајак.

______________________________________________________________________________________________________

Кјуриосити ја ископа првата дупка на Марс и откри сјаен предмет (ВИДЕО/Фото)

Од НАСА стигнало соопштение дека Кјуриосити ја ископа првата дупка на површината на планетата, пишува Yahoo news.

______________________________________________________________________________________________________

Фото докази – на Марс имало река (Видео)

Роверот на НАСА – Curiosity испрати фотографии на кои се гледа речно корито на Марс. Според научниците ова е цврст доказ дека на Марс некогаш течела вода.

______________________________________________________________________________________________________

Мистериозни кругови пронајдени на дното на океанот (Фото)

Јапонски фотограф во близина на брегот на својата земја, во океанското дно открил таинствени геометриски облици.

______________________________________________________________________________________________________

Спасете го принцот Хари – видеоигра ( Видео)

Последниот ,,блам,, на принцот Хари доби своја видео верзија.  Видеоиграта ја направија Дански програмери.

______________________________________________________________________________________________________

Сведоштво за стандардот во Индија преку смешни и бизарни слики

Кажуваат дека оваа земја тешко може да се опише со зборови. Се` повеќе се зборува дека Индија полека, но сигурно го зазема своето место на светската економска сцена како голем играч.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Погледнете ги најновите фотографии на Сатурн и Титан

Леталото на американската вселенска агенција „Касини“ сними нови фотографии на Сатурн и неговиата најголема месечина Титан, покажувајќи ги нивните спектакуларни бои и промени во сезоната.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Гол отпоздрав – фејсбук група со голи фотки за поддршка на Принцот Хари

Околу 12.000 луѓе се веќе членови на новоформираната група на фејсбук со наслов ,, гол отпоздрав за поддршка на Принцот Хари.

______________________________________________________________________________________________________

Куриoсити на Марс сними „прст“, „чевел“ и „купола“ (Видео/фото)

Откако НАСА ја започна својата мисија на Марс на 6 август, и на светот почна да му доставува фотографии кои Куриосити ги сними на Црвената планета, беше прашање на време само кога ќе се појават разни теории од содржините на фотографиите.

______________________________________________________________________________________________________

Тарабунов направи видео клип со слики од фејс од своите фанови (Видео)

Александар Тарабунов – Тара на Охрид фест 2012 настапи со песната ,,Овие денови,, за неа направи видео клип со кои одлучи да им се оддолжи на фановите.

______________________________________________________________________________________________________

Принцот Хари пиштол гол – изгубил игра на соблекување (ФОТО)

Принцот хари во својата луксузна соба во хотелот во Лас Вегас собрал пријатели. Играле билијард на соблекување. Очигледно изгубил и го соблекле до гола кожа. Некој од пријателите го сликал и фотографиите осамнаа на порталот ТМЗ.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал во Кина: Фотографии од оргии на политичари се појавија на интернет

Неколку високопозиционирани кинески политичари се обвинети за учество во оргии откако 100 фотографии од актот се појавиле на интернет.

______________________________________________________________________________________________________

Нови фотографии докажуваат дека чудовиштето од Лох Нес постои

Чудовиштето од Лох Нес конечно беше снимено на камера. Фотографот Џорџ Едвардс, цели даваесет и шест години го барал досега неоткриеното животно кое што се криело во езерото Лох Нес.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1