Сведоштво за стандардот во Индија преку смешни и бизарни слики


Кажуваат дека оваа земја тешко може да се опише со зборови. Се` повеќе се зборува дека Индија полека, но сигурно го зазема своето место на светската економска сцена како голем играч.

Ние наидовме на интернет на поинакви фотографии што доловуваат поинаков стандард од оној што се претставува и е познат за нас. Погледнете ги фотографиите што ги спремивме за вас, и размислете дали сакате да живеете таму.

Tags: , ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1