Видео/Фото: Земјата се отворила – автобус полн патници пропаднал


 

Во кинескиот град Нанјинг во покраината Јингсу, автобус полн со патници пропаднал во дупка која се отворила на патот.

Автобусот си возел по патот кога дупката одеднаш се појавила и автобусот почнал да тоне. За среќа патниците успеале веднаш да излезат и да гледаат како автобусот се повеќе тоне.

Според надлежните дупката била предизвикана од работите на подземната желеница во близина на патот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1