Видео: Гладна мечка се шета низ Њујорк


mecka1На улиците во Њујорк луѓето можат да видат секакви работи, па дури и изгладнети мечки како шетаат и бараат храна.

Тоа што е интересно за оваа мечка е фактот дека е дел од рекламната кампања за компанијата Chobani.

Оваа остроумна мечка јаде единствено храна составена од природни состојки и е многу фрустринана што не може иста да најде на улиците во Њујорк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1