Видео: Груевски снимен во трговски во Унгарија


Унгарскиот портал 444.hu објави видео снимка од поранешниот македонскиот премиер, Никола Груевски, како се шета во трговскиот центар WestEndCity, лоциран во центарот на Будимпешта на популарната улица Ваци.

Порталот објави дека поранешниот премиер се шетал во саботата навечер, кога трговскиот центар почнал да се празни, а продавниците да се затвораат“.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1